Вітаю Вас Гість | RSS
Вівторок
21.05.24, 04:07
Сайт Демченко Надії Ігорівни
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекційний матеріал [30]
Лабораторно-практичні заняття [11]
Електронні підручники та довідники [3]
Відкриті заняття та заходи [2]
Контроль знань [2]
Самостійне вивчення [6]
Презентації [31]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 49

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Хімія » Лабораторно-практичні заняття

Дослідження властивостей лужних і лужноземельних металів, їх сполук
09.03.18, 13:11

Лабораторна робота

Тема: Дослідження властивостей лужних і лужноземельних металів, їх сполук

Мета: вивчити властивості лужних і лужноземельних металів, розвинути вміння аналізувати властивості сполук до яких входять лужні і лужноземельні метали.

Обладнання і матеріали: штатив з пробірками, скляні палички, пробіркотримачі, ніхромовий дріт, фарфоровий тигель, карбонат натрію, гідрокарбонат натрію, хлорид натрію, хлорид калію, магній, індикатори, хлорид на і нітратна кислоти

Хід роботи

1. Визначення середовища у сполуках лужних металів.

В одну пробірку додати один мікрошпатель кристалів натрій карбонату, в іншу – натрій гідрокарбонату. Перемішати розчини скляною паличкою і нанести на по краплі розчинів на нейтральний лакмусовий папірець. Порівняти інтенсивність забарвлення індикаторного паперу. Яке середовище і чому у розчині карбонату натрію і гідрокарбонату натрію? Написати йонні і молекулярні рівняння реакцій.

2. Термічний розклад сполук лужних металів

Помістіть в тигель 3-4 мікрошпателя гідроген карбонату натрію, поставте тигель на плитку і прожарюйте вміст протягом 10-15 хвилин. Охолодіть тигель на повітрі, внесіть в нього 12-14 крапель дистильованої води, перемішайте скляною паличкою і розділіть на 2 пробірки. Доведіть, що в розчині знаходиться сіль карбонатної кислоти. Для цього додайте в пробірку 3-4 краплі розчину хлоридної кислоти і спостерігайте виділення газу. Краплю розчину з іншої пробірки нанесіть скляною паличкою на нейтральний лакмусовий папір. За забарвленням лакмусу визначте яка сіль знаходиться в розчині. Напишіть рівняння реакцій.

3. Забарвлення полум’я солями лужних металів.

Візьміть шматочок магнію. У пробірку внесіть 6-7 крапель дистильованої води і помістіть туди магній. Відмітьте відсутність реакції при кімнатній температурі. Нагрійте пробірку на невеликому полум’ї пальника. Що спостерігається? Додайте до отриманого розчину одну краплю фенолфталеїну. На утворення яких йонів вказує поява забарвлення фенолфталеїну? Напишіть рівняння реакцій.

4. Взаємодія металів з кислотами

У 2 пробірки помістить по невеликому кусочку магнію. В одну додайте 3-5 крапель хлоридної кислоти, в іншу таку ж кількість розчину нітратної кислоти. Що відбувається з магнієм? Запишіть рівняння реакцій.

 

Висновок

 

Категорія: Лабораторно-практичні заняття | Додав: nadyademchenko1986
Переглядів: 292 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту

Сайт Демченко Надії Ігорівни Контакти:nadya.demchenko.1986@ukr.net © 2024
uCoz