Вітаю Вас Гість | RSS
Вівторок
21.05.24, 07:32
Сайт Демченко Надії Ігорівни
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекційний матеріал [30]
Лабораторно-практичні заняття [11]
Електронні підручники та довідники [3]
Відкриті заняття та заходи [2]
Контроль знань [2]
Самостійне вивчення [6]
Презентації [31]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 49

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Хімія » Лабораторно-практичні заняття

Добування карбону (ІV) оксиду та визначення його властивостей
09.03.18, 13:02

Лабораторна робота 

Тема: Добування карбону (ІV) оксиду та визначення його властивостей

Мета: навчитися добувати  карбон (ІV) оксид, розвинути вміння характеризувати властивості карбон (ІV) оксиду; виховати цікавість до хімічних реакцій.

Реактиви: розчин нітратної і хлоридної кислоти( 1:2); кальцію та натрію гідроксидів; лакмусу або метилового оранжевого; фенолфталеїну; натрію карбонату; барію хлориду; аргентум нітрату; тверді натрію, калію, кальцію та магнію карбонат; натрію сульфат, хлору та силікат.

Обладнання та хімічний посуд: вапняк, мармур або крейда, скіпки, тигельні щипці, нагрівальний прилад, пробірки, газовідвідні трубки.

Хід роботи

1. Добування карбону (ІV) оксиду.

            Візьміть велику пробірку, покладіть в неї кілька шматочків вапняку, мармуру або крейди. Долийте розчин хлоридної кислоти(1:2). Швидко закрийте реагуючі речовини газовідвідною трубкою, кінець якої опустіть у порожній стакан або велику пробірку. Час від часу запаленою скіпкою перевірте рівень заповнення посудини вуглекислим газом. Коли  посудина наповниться ним, спробуйте перелити його в іншу таку ж посудину, як переливають воду. За допомогою запаленої скіпки перевірте, чи вдалося вам ця спроба.

 

2.Взаємодія  оксиду карбону (ІV) з водою.

  У пробірку з водою (1 – 2 мл) додайте 1-2 краплі розчину лакмусу, а потім добавте туди вуглекислий газ. Що відбудеться? Чому? Напишіть рівняння реакцій.

 

3. Взаємодія карбону (ІV) оксиду з лугами.

  Продовжить пропускання вуглекислого газу, але вже крізь розчин вапняної води. Що спостерігаєте? Продовжіть пропускати вуглекислий газ. Що відбудеться?  Напишіть рівняння хімічних реакцій.

 

4. Якісна реакція на карбонати.

  Дослідіть дію розчину хлоридної кислоти (нітратної) на нітрат кальцію та магній карбонати. Для цього на дно пробірки налийте потроху солей та приливайте кислоти. Що відбудеться? Опустіть у пробірку запалену тонку скіпку. Поясніть спостереження, напишіть рівняння хімічних реакцій.

5. Розпізнавання карбонатів.

   У чотирьох пронумерованих пробірках містяться кристалічні речовини: натрію сульфат, натрію хлорид, натрію карбонат, натрію силікат.

  Визначте яка речовина міститься в кожній пробірці. За якою хімічною реакцією ви визначили карбонат – іон? Складіть рівняння реакцій.

Висновок.

 

 

Категорія: Лабораторно-практичні заняття | Додав: nadyademchenko1986
Переглядів: 624 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту

Сайт Демченко Надії Ігорівни Контакти:nadya.demchenko.1986@ukr.net © 2024
uCoz