Тема заняття: Гіпотези виникнення життя на землі.
Вид заняття: Лекція.
Методи навчання: Лекція пояснювально – ілюстративна (демонстративна) з елементами проблемності, бесіда, показ.
Мета заняття:
Навчальна: ознайомити студентів з основними гіпотезами походження життя на землі. Поглибити знання про поняття «життя» та внесок вчених у розвитку еволюції.
Розвивальна: розвинути в студентів вміння порівнювати, аналізувати різні гіпотези виникнення життя на Землі, сприяти виникненню власної думки щодо походження життя.
Виховна: виховувати етично – ціннісне ставлення до природи, розуміння багатогранності життя, відчуття особистої відповідальності за власне життя та життя на планеті в цілому.
Міждисциплінарні зв’язки: «Біологія», «Людина і світ», «Основи екології», «Основи еволюційного вчення».
Зміст і хід заняття
Номер елемента і його тривалість
|
Елементи заняття, навчальні питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття
|
Додатки, зміни, зауваження
|
1
|
2
|
3
|
І. 1-2 хв.
|
Організаційна частина.
Готовність групи до заняття.
Психоемоційний настрій.
Перевірка присутності студентів.
|
|
ІІ. 5 хв.
|
Актуалізація опорних знань.
Дати відповіді на поставлені запитання:
- Що таке гіпотеза?
- Що таке життя?
- Які гіпотези походження життя вам відомі?
|
Усне опитування, бесіда
|
ІІІ. 1 хв.
|
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
|
|
IV. 30 хв.
|
Вивчення нового матеріалу.
Повідомлення теми, мети заняття.
Вивчення нового матеріалу проводиться за таким планом:
- Креаціонізм.
- гіпотеза самозародження.
- Біохімічна еволюція.
- Гіпотеза панспермії.
- Гіпотеза стаціонарного стану.
|
|
V. 50 хв.
|
Лекція супроводжується показом ілюстративного матеріалу, демонструються слайди презентації.
Узагальнення і систематизація знань.
Перегляд відеофільму «Виникнення життя».
Студенти дають відповідь на поставленні запитання.
|
|
VI. 1 хв.
|
Підведення підсумків заняття
|
|
VII. 1 хв.
|
Опрацювати конспект
М.Є. Кучеренко. Загальна біологія,11 клас.- 234-237 – с.
|
|
Викладач Демченко Н.І.
|