Вітаю Вас Гість | RSS
П`ятниця
17.05.24, 17:08
Сайт Демченко Надії Ігорівни
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекційний матеріал [28]
Лабораторно-практичні заняття [12]
Електронні підручники та довідники [5]
Відкриті заняття та заходи [3]
Контроль знань [9]
Самостійне вивчення [0]
Презентації [20]
лекції [10]
контроль знань [9]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 49

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Біологія » Лекційний матеріал

Глобальні екологічні проблеми
21.02.18, 14:19

Лекція

Тема: Глобальні екологічні проблеми

  1. Народонаселення
  2. Кислотні опади
  3. Парниковий ефект
  4. Порушення озонового екрану
  5. Екологічно «чистий» транспорт
  6. Екологічно «чиста» енергетика
  7. Утилізація відходів промисловості
  8. Ресурсозбереження земель

1. Виникнення екологічної кризи можливе завдяки антропогенному впливу – впливу діяльності людини на біосферу. Цей вплив негативний, лише невелика кількість людей насаджують дерева, очищають ліси, воду, правильно удобрює грунт. Тому, все це приводить до виникнення екологічної кризи.

Глобальні екологічні проблеми:

  1. народонаселення.

При збільшенні населення споживається багато мінеральних ресурсів, відбувається переповнення і руйнування природних екосистем. При обробленні природних ресурсів велика кількість викидів іде в біосферу (викиди газів, стоки відходів). Також зв'язок людини з біосферою залежить і від стилю життя людей. Так, як багато людей не охороняють природу, а навпаки  забруднюють її і знищують рідкісні види.

  1. кислотні опади – опади, в яких кислотність менша 5.6.

Причини: хімічний аналіз кислотних опадів вказує на вміст у них сульфатної і нітратної кислоти, які надходять у повітря внаслідок викидів вугільної електростанції, промислових котелень та виробництва, вихлопні гази автомобілів.

Наслідки: пошкодження рослин, загибель водойм, токсичні речовини в грунті, негативні зміни в метаболізмі, рості, розвитку організмів.

  1. парниковий ефект – збільшення в атмосфері концентрації парникових газів (вуглекислого газу, метану), які призводять до значного потепління.

Причини: спалювання палива (вугілля, нафти), викиди вуглекислого газу промисловими підприємствами.

Наслідки:  збільшення рівня Світового океану в результаті танення льодовиків, морської криги, теплового розширення вод океану, що призведе до затоплення місцевості, погіршення водопостачання прісною водою, зруйновані будинки, смерті.

Позитивні наслідки: збільшення концентрації вуглекислого газу призведе до збільшення фотосинтезу у рослин, сприяє росту рослинам при достатній вологості і температурі, що призводить до збільшення врожайності, зміни місцезнаходження тундри, тайги, пустель. Але все залежить від того на скільки збільшується рівень води.

  1. порушення озонового екрану – процес руйнування озонового екрану в атмосфері. Озон, який утворюється в стратосфері забезпечує поглинання ультрафіолетових хвиль, які згубно впливають на живі організми. При порушенні його виникає смерть.

Причини: хлор -  та фторвмісні сполуки викликають розпад озону, які знаходяться в аерозолях для очищення різних виробів, у холодильниках.

Наслідок: виникають ознові діри, через які проникають ультрафіолетові промені, які шкідливо впливають на живі організми.

5) екологічно «чистий» транспорт. Автомобілі відпрацьованими газами забруднюють атмосферу. Вчені намагаються знайти шляхи  - на які двигуни можна замінити бензинові в   автомобілях, щоб не забруднювати атмосферу.

6) екологічно «чиста» енергетика. Безперечно, що показником рівня розвитку країни є стан її енергетики. У зв’язку з неминучим виснаженням запасів нафти, вугілля та сланців наука звернула свій погляд до відновлення джерел енергії, яка може бути отримана з лісової деревини, біомаси, трав’яних рослин (без шкідливих викидів в атмосферу).

7) утилізація відходів промисловості – знищення відходів від промисловості, які забруднюють біосферу. А саме: налагодити виробництво так, щоб було менше відходів, покращити засоби очистки стічних вод, розробити систему переробки відходів.

8) ресурсозбереження земель – раціональне використання землі, яка використовується у сільському господарстві, зменшити масовий видобуток корисних копалин.

 

Категорія: Лекційний матеріал | Додав: nadyademchenko1986
Переглядів: 337 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту

Сайт Демченко Надії Ігорівни Контакти:nadya.demchenko.1986@ukr.net © 2024
uCoz